در قسمت اول به معرفی سریال بریکینگ بد پرداختیم. در اولین قسمت توضیحات زیادی راجع به خود سریال و داستانش دادیم اما در این قسمت سعی میکنیم که شما را با شخصیت های این سریال زیبا آشنا کنیم. همچنین غیر از معرفی شخصیت ها در این قسمت شما مطالب جالبی را خواهید خواند که مطمئنا از خواندن آنها لذت خواهید برد. این شما و این هم قسمت آخر مقاله ” بررسی سریال Breaking Bad ” !


جهت مطالعه ی قسمت اول این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

بررسی سریال Breaking Bad | قسمت اول


بهترین کارگردانی دنیا !

Vince Gilligan

Vince Gilligan

بدون شک سریال بریکینگ بد بدون کارگردانی عالی آقای وینس گیلیگان نمیتوانست به این موفقیت عظیم دست پیدا کند. وینس گیلیگان متولد سال 1967 می باشد و خالق سریال بریکینگ بد می باشد. وی هم اکنون سریال Better Call Saul را کارگردانی میکند و جالب اینجاست که این سریال اسپین آف سریال بریکینگ بد می باشد ! داستان Better Call Saul در ارتباط با سول گودمن که یک وکیل حرفه ای می باشد است. در این سریال با برخی از شخصیت های سریال بریکینگ بد نیز دیدار خواهیم کرد و به نظر می آید که Better Call Saul نیز همانند بریکینگ بد یک کار ناب از آب در خواهد آمد ! گفتنی است هم اکنون فصل اول این سریال در حال پخش می باشد.


 

آشنایی با بازیگران سریال Breaking Bad

در این بخش به معرفی کوتاه بازیگران این سریال خواهیم پرداخت. در این بخش آشنایی کوتاهی با افرادی همچون: والتر وایت ، جسی پینکمن ، اسکایلر وایت ، والتر وایت جونیور ، سول گودمن ، گاس فرینگ ، هنک شریدر و … پیدا خواهید کرد.

والتر وایت

Walter White

Walter White

خب بدون شک شخصیت اصلی این سریال والتر وایت می باشد. این نقش را آقای Bryan Cranston بازی میکند و درخششی فوق العاده در این نقش داشته است. والتر وایت یک شیمیدان و معلم دبیرستان می باشد که در روز تولد 50 سالگی اش متوجه میشود به سرطان ریه مبتلا شده است و به همین خاطر تصمیم میگیرد با تولید مواد مخدر تا قبل از مرگش پولی را برای خانواده اش جمع کند …!

جسی پینکمن

Jesse Pinkman

Jesse Pinkman

جسی پینکمن با بازی Aaron Paul دومین شخصیت مهم این سریال می باشد. جسی پینکمن یکی از دانش آموزان سابق والتر وایت بوده است. وی بعلت اعتیاد به مواد مخدر از سوی خانواده اش طرد شده است و به صورت جداگانه زندگی می کند. وی پس از مدتی برای اینکه بتواند خرج زندگی اش را در بیاورد به خرده فروشی مت آمفتامین میپردازد. وی پس از پیشنهاد والتر وایت با او به تولید خالص ترین شیشه ی دنیا می پردازد و حسابی از این راه پول به جیب میزند. او با وجود اینکه معتاد است و خیلی کارهای احمقانه ای میکند اما قلبی مهربان دارد ! او حتی در یکی از قسمت ها به خانه ی پدر و مادرش برمیگردد اما نظافتکار خانه یک نخ ماریجوانا در خانه پیدا میکند و به پدر و مادر جسی اطلاع میدهد. پدر مادر او باز هم او را از خانه طرد میکنند غافل از اینکه این مواد مخدر مربوط به پسر نوجوانشان می باشد ! جسی آنقدر برادرش را دوست دارد که حاضر نمیشود این قضیه را به پدر مادرش بگوید !

اسکایلر وایت

Skyler White

Skyler White

شاید بتوان گفت بدون شک سومین شخصیت مهم این سریال اسکایلر وایت با بازی خانم Anna Gunn می باشد. اسکایلر وایت همسر مهربان والتر وایت می باشد. او بسیار باهوش است و در بسیاری از موارد باعث میشود که والتر وایت مسیر زندگی اش تغییر کند. بازی خانم آناگان در این نقش بسیار عالی و طبیعی است اما در مقابل بقیه کاراکتر های این سریال نقش وی کمی کسل کننده به نظر میرسد !

والتر وایت جونیور

Walter White Junior

Walter White Junior

والتر وایت جونیور پسر 15 ساله ی والتر وایت می باشد که مبتلا به بیماری معلولیت جسمی است. او بسیار پدرش را دوست دارد و حتی زمانیکه خبردار میشود که پدرش به سرطان مبتلا است دور از چشم خانواده اش برای پدرش اشک میریزد و گریه میکند ! این شخصیت را آقای RJ Mitte بازی میکند و بازی او نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت و بسیاری آن را تحسین کردند. آرجی میته در زندگی واقعی اش نیز دچار معلولیت جسمی می باشد اما نه به آن شدت که در سریال به نمایش گذاشته شد !

هنک شریدر

Hank Schrader

Hank Schrader

قبول دارید هر سریال نیاز به یک شخصیت بامزه دارد؟! خب هنک هم یکی از شخصیت های بامزه ی سریال بریکینگ بد می باشد. شخصیت او را آقای Dean Norris بازی میکند. او یک مامور مبارزه با مواد مخدر می باشد که بسیار نیز در کارش حرفه ای است. او بسیار در کارش جدی است و از هوش خاصی نیز برخوردار است. بسیاری از حدسیات او درست از آب در می آید و برخی از تولید کنندگان مواد مخدر از دستش عاصی هستند !

سول گودمن

Saul Goodman

Saul Goodman

سول گودمن شخصیت بامزه ی دیگر این سریال است. شخصیت او را آقای Bob Odenkirk بازی میکند. او یک وکیل بسیار حرفه ای می باشد که توانایی این را دارد تا خلافکارترین افراد دنیا را در دادگاه ثابت کند که بیگناه هستند ! او همکاری خوبی با مجرمین دارد و پس از آشنایی با والتر وایت و جسی پینکمن به آنها نیز خدمات زیادی میکند. او بارها والتر وایت را از مشکلات زیادی رها میکند. راه حل های عقلانی ای به او میدهد و کاملا مورد اعتماد وایت قرار میگیرد. دیالوگ های این شخصیت در بسیاری از موارد جدی است اما در خیلی از بخش ها دارای طنز خاصی است که باعث میشود بیننده مجذوب این شخصیت شود. سریال Better Call Saul که اسپین آف سریال بریکینگ بد می باشد به بررسی ماجراهای او میپردازد که بسیار نیز جذاب است !

گاس فرینگ

Gus Fring

Gus Fring

یکی از بی رحم ترین و جذاب ترین شخصیت های سریال Breaking Bad کاراکتر گاس فرینگ می باشد. شخصیت وی را آقای Giancarlo Esposito بازی میکند که بخاطر بازی عالی در  این شخصیت نیز جوایزی را برنده شده است. گاس فرینگ را اگر بخواهیم توصیف کنیم میتوانیم از لغت جالب دو رو استفاده کنیم ! وی اداره ی چند رستوران را به عهده دارد و از طرفی به تولید شیشه در یک آزمایشگاه عظیم میپردازد. او به والتر وایت و جسی پینکمن پیشنهاد کار در آزمایشگاهش را میدهد و آنها قبول میکنند اما بعد ها متوجه میشوند که با اینکار حکم مرگشان را امضا کرده اند ! او در مقابل دیگران بسیار مودب و مهربان است حتی با پلیس همکاری نیز میکند اما زمانی که تنهاست دست به جنایاتی میزند که تن هر شخصی را به لرزه می اندازد ! بازی آقای Giancarlo Esposito در این نقش خارق العاده است. شرط میبندم که شما مجذوب این شخصیت خواهید شد !

مایک ارمانتات

Mike Ehrmantraut

Mike Ehrmantraut

مایک به عقیده ی بسیاری هیتمن سریال بریکینگ بد می باشد ! حتی چهره ی او نیز بی شباهت به Hitman نیست ! شخصیت مایک ارمانتات را آقای Jonathan Banks بازی میکند. او یکی از افراد گاس فرینگ می باشد که در یک زمان مجبور میشود که حتی با والتر وایت و جسی پینکمن همکاری کند. او بسیار در تیراندازی و کشتن دیگران حرفه ای است و میتواند افراد بسیار زیادی را در کمال آرامش به قتل برساند. او همچنین با سول گودمن نیز رابطه ی خوبی دارد. وی در بسیاری از مواقع وظایف خطرناکی را به عهده دارد که روند داستان را به کلی عوض می کند ! گفتنی است این شخصیت ، یکی از بازیگرانی است که در سریال Better Call Saul نیز حضور دارد.


Breaking Bad

Breaking Bad

به طور کلی اگر شما از سریال هایی که در آن شخصیت اصلی یک سیر تکاملی را تجربه میکند خوشتان می آید ، پس حتما سقوط والتر وایت در بریکینگ بد برایتان خیلی جذاب است ! سریال Breaking Bad بدون شک جزو برترین سریال های تاریخ و به عقیده ی بسیاری برترین سریال تاریخ می باشد. ممکن است اگر فردی که این سریال را مشاهده میکند سابقه ی اعتیاد به مواد مخدر را داشته باشد حین مشاهده ی این سریال تحریک به استفاده از مواد مخدر شود. اما اگر این سریال را تا پایان تماشا کنید نه تنها از اعتیاد متنفر میشوید بلکه از هرچه مواد مخدر نیز وجود دارد متنفر خواهید شد ! این سریال برخلاف سریال های ایرانی نمیخواهد با نصیحت های بیخود به انسان درس بدهد بلکه با نشان دادن حقایق زندگی در او احساساتی ایجاد میکند که او را به انسان بهتری تبدیل میکند. پیشنهاد میکنیم این سریال را به هیچ عنوان از دست ندهید. البته دیدن این سریال به همراه خانواده توصیه نمیشود چون در طول سریال چند صحنه ی غیراخلاقی کوتاه مشاهده میشود که شایسته نیست آن را همراه با اعضای خانواده تماشا کرد !


نویسنده مقاله: حسین شیرین زاده

کپی برداری بدون ذکر منبع شرعا حرام می باشد

منبع: جزیره بازی