بخش آسیا و ژاپن شرکت Sony Computer Entertainment اعلام کرد که یک مدل جدید PS3 با کد تولید CECH-3400C را در ژاپن عرضه خواهد کرد. این مدل جدید کنسول Play Station 3 جزو خانواده سوپر اسلیم هاست ، و از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با نسخه های قبلی خود ندارد. شاید تنها تفاوت این مدل ظرفیت هارد 500 گیگابایتی آن باشد !


در حال جاضر این نسخه فقط در ژاپن عرضه می شود و با قیمت آن ¥ 25،980 معادل 260$ ! به نظر می آید Sony موفق شده است که هزینه های هنگفت تولید PS3 را کاه دهد و احتمالا این مدل در سایر نقاط جهان با قیمت 250 دلار عرضه میشود.

در ایران هم با قیمتی بالای 900 هزار تومان ! البته هنوز مدل های سوپر اسلیم هنوز به صورت نرم افزاری هک نشده اند و ارزش خرید ندارند. البته شاید سونی با عرضه این مدل ثابت کند که هنوز کنسول پلی استیشن 3 را تا چند سال دیگر پشتیبانی خواهد کرد ! همچنین گفتنی است که با عرضه این مدل دیگر مدل های قبلی Super Slim که 250 گیگابایتی بودند دیگر تولید نخواهند شد و فقط مدل های 500 گیگابایتی تولید خواهند شد.

متاسفانه هنوز سونی تفاوت های این مدل را با مدل های قبلی اعلام نکرده است و فقط ما میدانیم که هارد آن افزایش پیدا کرده است. البته احتمالا در این مدل مصرف برق کنسول کاهش پیدا خواهد کرد و احتمالا بخش وای فای (به انگلیسی:‌ Wifi) آن ارتقا پیدا خواهد کرد.


تصاویر مدل جدید PS3 Super Slim

PS3-1

PS3-3

PS3-4

PS3-5

PS3-7


در صورتی که شرکت ژاپنی سونی طبق سنت پیشین خود عمل کند ما در نمایشگاه E3 آینده  شاهد معرفی یک مدل بهینه شده از کنسول Play Station 4 با کاهش قیمت احتمالی 50 دلار و این مدل جدید PS3 سوپر اسلیم با قیمتی 300 الی 350 دلار خواهیم بود.