بازی Uncharted 4: A Thief’s End چهارمین نسخه از سری بازی های Uncharted می باشد. سری بازی های آنچارتد ابتدا بر روی کنسول PS3 عرضه شد و تا کنون سه نسخه از آن بر روی این کنسول منتشر شده است و بی شک جزو برترین بازی های جهان می باشد و قطعا یکی از شاهکار های ناتی داگ ! بازی Uncharted 4 طبق اطلاعاتی که تا کنون از آن منتشر شده است به مدت 2 سال در دست ساخت بوده است ! و هنوز بر روی این بازی کار انجام میشود. خالق این بازی یعنی کمپانی Naughty Dog شخصیت اصلی این نسخه از بازی را هم Nathan Drake قرار داده است که همین شاید دل خیلی از هواداران بازی Uncharted را شاد کند ! این بازی جزو معدود بازی هایی بود که در E3 2014 فوق العاده ظاهر شد و توانست خیلی ها را مجذوب خود بکند. اما یک گیمر باید برای تجربه ی این بازی فوق العاده تا سال 2015 صبر کند تا بتواند این بازی را بر روی PS4 خود تجربه کند. گفتنی است این عنوان هم همانند نسخه های قبل به صورت انحصاری منتشر میشود و برای هیچ کنسول دیگری به جز پلی استیشن 4 منتشر نخواهد شد.

قابل توجه است این نسخه از بازی تا کنون بیشترین مدت زمان ساخت را از سری بازی های آنچارتد به خود اختصاص داده است ! البته این اطلاعاتی که را اکنون میخوانید را خود شرکت ناتی داگ رسما اعلام نکرده است بلکه یکی از طراحان خوش ذوق سابق ناتی داگ یعنی آقای Richard Lemarchand منتشر کرده است. Richard Lemarchand دو سال قبل از ناتی داگ جدا شد.

وی اعلام کرده است که برخی از کارهای مقدماتی روی این بازی را خود او انجام داده است و در پایان در پاسخ به این سوال که آیا بازی Uncharted 4: A Thief’s End آخرین نسخه از سری بازی های Uncharted است یا خیر گفت : امیدوار است که اینطور نباشد ! (بی شک اینطور هم نیست)  B-)


بازی Uncharted 4: A Thief’s End به زودی برای کنسول PS4 منتشر خواهد شد.