امروز به معرفی یکی از بازی های گرافیک بالای ایرانی میپردازیم. بازی ایران اتوبان (به انگلیسی: High Way) یک بازی در سبک مسابقه ای و اتومبلیرانی می باشد که هنوز سازندگان آن در مرحله انتخاب ناشر برای انتشار آن هستند. بازی ایرانی اتوبان دارای طراحی ای چشم نواز و گرافیکی خیره کننده می باشد که در بازی های ایرانی کم نظیر است !


این بازی طوری طراحی شده است که تمامی بزرگراه های طبقاتی و خیابان ها و کوچه های پیرامون آن را در بر میگیرد. به گونه ای که مکان و ارتفاع ستون ها با محیط اصلی نهایتا تا 30 سانتی متر اختلاف دارد. همچنین تمام تابلوها خروجی ها و ورودی های بزرگراه ها ،‌ تیرهای برق و سایز جزئیات شهری در آن گنجانده شده است تا حال و هوایی کاملا شبیه فضای یک شهر را به بازیکن انتقال دهد. همچنین داستان و مراحل این بازی در شهر تهران اتفاق می افتد ! در این بازی ترافیک اتوبان لحاظ شده که این مسابقه و رانندگی را به نوعی خاص و جالب تبدیل کرده است. هدف از انجام بازی اتوبان ،‌ پیروزی در مسابقات و خرید ماشین های موجود در تهران با پول جایزه هر مسابقه می باشد. ضمنا در بازی دوربین های کنترل سرعت و کنترل لاین سوم طبقه بالا هستند که در صورت تخلف بازیکن با جریمه روبرو میشود. همچنین به دلیل استفاده از 2 سیتم رندرینگ متفاوت ، کاربران با سیستم های ضعیف قابلیت اجرای مطلوب این بازی را خواهند داشت ! اما کاربران با سیستم های کامپیوتری قدرتمند از جلوه های ویژه ای که در بازی وجود دارد نیز بهره مند خواهند شد. برای نمایش ماشین ها از تکنیک متفاوتی استفاده شده است که با دنیای واقعی بسیار بسیار نزدیک است ! مدل های ماشین ها با وجود سبک بودن ، کمتر از 4000 پلیگان ، از جزئیات بسیار بالا (درز بین در و بدنه ، جای سوئیچ ، لوگوی برجسته) بهره مند هستند.

بازی ایرانی اتوبان

همه ی اینها به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی های مدلسازی برای این بازی هست. هفت هزار خانه با تشابه بالا نسبت به محیط اصلی و واقعی در بازی جاگذاری شده اند. (نسبت ارتفاع مدل به حقیقت ، اندازه و طبقات و نوع خانه) همچنین خانه ها دارای جزییاتی مثل شیشه منعکس کننده نور و بالکن هستند. تعداد 20000 درخت و تیر برق و تابلو و جزئیات محیط از این قبیل در کل محیط وجود دارد. اما با این وجود به دلیل استفاده بهینه از رم و کارت گرافیک بازی از سرعت اجرای مطلوبی برخوردار است.


به نظر می آید بازی ایرانی اتوبان به موفقیت های چشمگیری خواهد رسید.

به امید پیشرفت روز افزون بازی های ایرانی  :good: