شرکت کپکام (به انگلیسی: Capcom) رسما بازی Resident Evil 1 Remastered را معرفی کرد. نسخه ارتقا یافته بازی رزیدنت اویل 1 برای کنسول های نسل هفت (PS3 & XBOX 360) و نسل هشت (PS4 & XBOX ONE) و PC در سال 2015 در تاریخی نامعلوم منتشر خواهد شد. جزئیاتی از این بازی منتشر شده است که شما را دعوت به خواندن آنها میکنیم !


1. این بازی در تاریخی نامعلوم در سال 2015 تنها به صورت دیجیتالی منتشر خواهد شد.

2. این بازی با رزولوشن 720P بر روی دو کنسول نسل هفت یعنی PS3 & XBOX 360 اجرا خواهد شد

3. این بازی با رزولوشن 1080P بر روی کامپیوتر و دو کنسول نسل هشت یعنی PS4 & XBOX ONE اجرا خواهد شد

4. در مورد قیمت این بازی در آمریکا چیزی هنوز اعلام نشده است اما در ژاپن با قیمت 3990 yen ( معادل 23 پوند) عرضه خواهد شد.

5. اولین نسخه و نسخه اصلی این بازی در سال 1996 به صورت انحصاری بر روی PS1 عرضه شد. اما شرکت کپکام نسخه Remake این بازی را در سال 2002 بر روی گیم کوب (به انگلیسی: Gamecube) عرضه کرد.  بازی Resident Evil 1 Remastered در واقع نسخه ارتقا یافته عنوانی می باشد که بر روی کنسول گیم کوب منتشر شده است.

6. یکی از قابلیت های جدید این بازی توانایی انتخاب ابعاد تصویر بصورت 16:9 و 4:3 می باشد.

7. در این بازی دوربین حالتی جدید دارد تقریبا حالت دوربین چیزی بین کلاسیک و جدید قرار دارد.

8.  در زمینه کنترل بازی نیز همان سبک قدیمی بر روی این نسخه نیز باقی مانده است. اما بدلیل کنترل راحت تر کاراکتر های بازی ، حرکت آنها در محیط و … به خوبی از توانایی آنالوگ ها در این بازی استفاده شده است.

9. نکته جالب این می باشد که تا کنون هیچ تاییدی مبنی بر عرضه این بازی بر روی کنسول Wii U انجام نشده است. در صورتی که نسخه Remake بازی در اصل بر روی پلتفرم نینتندو (به انگلیسی: Nintendo) عرضه شده بود


نظر شما در مورد بازی Resident Evil 1 Remastered چیست؟

آیا کمپانی کپکام به این نسخه مانند نسخه های جدید سری رزیدنت اویل گند میزند؟  😀